Reklama

Powstanie rondo im. Lecha Kaczyńskiego?

Nowy układ drogowy powstaje wokół Zintegrowanego Centrum Kolejowego od wielu miesięcy. Jednym z jego elementów będzie rondo, a już dziś pojawiają się propozycje, jak rondo powinno się nazywać.

Nowe rondo powstanie przed powstająca w tej chwili galerią handlową, a korzystać z niego będą wszyscy kierowcy, którzy będą chcieli skorzystać z galerii handlowej lub nowego dworca kolejowego. Na razie pojawiły się trzy propozycje nazw. Rondo miałoby między innymi nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Według innych propozycji rondo mogłoby nosić imię osób związanych z Poznaniem - Krzysztofa Skubiszewskiego lub Stefana Stuligrosza.Żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte - To są jedynie propozycje, a więc sprawa jest jeszcze otwarta - mówi Maciej Kautz, reporter telewizji WTK.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro