Reklama
Reklama

Działkowcy pikietowali przy biurze Rafała Grupińskiego

fot. Dominik Wojciechowski
fot. Dominik Wojciechowski

Poznańscy działkowcy w południe pikietowali przy biurze poselskim Rafała Grupińskiego z Platformy Obywatelskiej. Chodzi o projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Już w kwietniu pisaliśmy o obawach działkowców związanych z przyszłością ogrodów działkowych. Styczeń 2014 roku jest ostatecznym terminem na wprowadzenie w życie nowej ustawy regulującej kwestię ogródków działkowych. Są cztery propozycje ustaw, w tym jedna obywatelska - działkowców. Podpisało się pod nią blisko milion osób.

Największe obawy działkowców wzbudza projekt Platformy Obywatelskiej, który równocześnie ma duże szanse na akceptację. Zgodnie z założeniami ustawy zlikwidowano by Polski Związek Działkowców, a działki trafiłyby w ręce miast czy gmin. Tego najbardziej obawiają się działkowcy. Ogrody miałyby być prowadzone przez działkowców z danego ogrodu, a przynależność w stowarzyszeniu byłaby dobrowolna.

W poniedziałek w południe przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców z Poznania pojawili się przy ulicy Masztalarskiej, gdzie pikietowali przed biurem poselskim Rafała Grupińskiego z PO w sprawie poparcia obywatelskiego projektu uchwały.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro