Reklama

Uczniowie mieli w nagrodę lecieć do USA. Biuro podróży upadło

fot. www.debinka.pl

7 uczniów piątej klasy szkoły podstawowej z SSP nr 3 Dębinka w Poznaniu miało we wtorek wylecieć do Stanów Zjednoczonych w ramach nagrody w konkursie Odyseja Umysłu. Jako Mistrzowie Polski mieli walczyć o tytuł Mistrzów Świata w swojej kategorii. Ale pojawił się problem - biuro podróży, w którym kupiono bilety lotnicze upadło.

Wielka radość ze zdobycia tytułu Mistrzów Polski w konkursie Odyseja Umysłu zamieniła się w strach i rozczarowanie. "Siedmiu wspaniałych" - uczniowie piątej klasy szkoły podstawowej z SSP nr 3 Dębinka mieli reprezentować Poznań i Wielkopolskę na międzynarodowym finale zmagań w Michigan (USA). Już spakowani i prawie gotowi do drogi mieli tylko odbyć ostatnią próbę i o północy wyruszyć do Warszawy skąd wylecieliby we wtorek nad ranem do Stanów Zjednoczonych.

Najlepszy manicure w Swarzędzu Najlepsza fryzura w Swarzędzu #wonderlandpolska #peselniemaznaczenia
REKLAMA


- Okazało się, że nasz wyjazd stanął pod znakiem zapytania - mówi Anna Matyja, koordynatorka Odysei Umysłu w SSP nr 3 Dębinka. - Biuro podróży, w którym zakupiono bilety lotnicze upadło. Dowiedzieliśmy się o tym na dzień przed planowaną podróżą - dodaje.

Problem nie dotyczy tylko poznańskiej drużyny, ale całej 100-osobowej grupy z Polski. Więcej osób brało bowiem udział w konkursie w różnych kategoriach i tym samym ma szansę na zwycięstwo w międzynarodowej rywalizacji. - Bilety kupowała fundacja organizująca konkurs. Współpracowała z tym biurem podróży od lat i nigdy nie było problemów. Teraz okazuje się, że biuro zbankrutowało przez brak płynności finansowej - wyjaśnia Matyja.

Od rana na lotnisku w Warszawie prowadzone są rozmowy z liniami lotniczymi w sprawie rezerwacji biletów na podróż do USA. - Niestety jest to dużo biletów. Na wtorek nie ma już miejsc w samolotach, dlatego dostałam informację, że udało się zarezerwować bilety na środę. Koszt na jedną osobę to 2600 złotych. Niestety, ale poprzednie pieniądze przepadły i rodzice będą musieli jeszcze raz wyłożyć pieniądze na bilety. Dla wielu osób to duży problem - zaznacza. - Szkoła teraz wyłoży pieniądze na bilety, ale rodzice będą musieli je zwrócić. Jeśli więc jest ktoś, kto może nas wspomóc finansowo, proszę o kontakt - dodaje.

- W Odysei Umysłu liczy się kreatywne rozwiązywanie problemów. Do tej pory dzieci świetnie sobie z tym radziły. Tym razem jednak problem przerósł ich możliwości - zauważa. Uczestnicy konkursu z Dębinki przez 8 miesięcy pracowali nad tematem "zawiłości normalności". Rodzice uzbierali na wyjazd łącznie 43 tysiące złotych, niestety część tych pieniędzy przepadła. - Dzieci pracowały na ten wyjazd kilka miesięcy. Od tygodni cieszyły się, że pojadą do USA. Mamy tam łącznie spędzić dwa tygodnie - kończy.

Kontakt dla osób zainteresowanych wsparciem uczestników konkursu: 663 484 689.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cały Poznań w korkach: "śnieg w grudniu - kto by się spodziewał?"
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
44.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro