Reklama
Reklama

Grunwaldzka: tramwaj przejechał po nowym wiadukcie!

fot. Elżbieta Skowron

Po godzinie 8.00 rozpoczęły się próbne przejazdy tramwajami ulicą Grunwaldzką do pętli na Junikowie. Trzeba tu sprawdzić głównie nowy wiadukt tramwajowy w okolicach skrzyżowania Grunwaldzkiej z Jawornicką i Smoluchowskiego. Tramwaj pokonał wiadukt. Czy w związku z tym w czerwcu mieszkańcy okolicy zyskają dostęp do komunikacji tramwajowej?

O nietypowym widoku tramwaju na pętli na Junikowie poinformował nas czytelnik, Michał. - Pierwszy raz widzę dziś tramwaj na junikowskiej pętli - napisał.

Jak udało nam się ustalić, po godzinie 8.00 na ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęły się próbne przejazdy tramwajem po nowym wiadukcie w okolicach skrzyżowania Grunwaldzkiej z Jawornicką i Smoluchowskiego. Tramwaj bez problemów pokonał wiadukt. Torowiska sprawdzono już wcześniej - w listopadzie tramwaje kursowały przecież do nowej pętli na Junikowie ze względu na Wszystkich Świętych i konieczność dojechania do cmentarza.

Wykonawcy realizujący przebudowę ulicy Grunwaldzkiej jakiś czas temu zapowiadali, że w czerwcu będą mogły pojechać tędy tramwaje. W kwietniu pojawiły się jednak doniesienia, że dopiero w październiku uda się zakończyć wszystkie prace w ramach inwestycji. Czy w czerwcu mieszkańcy będą mogli ponownie korzystać z tramwajów w tym rejonie? - Obecnie mogę jedynie potwierdzić, że trwają próby - mówi Rafał Kupś, zastępca dyrektora ZTM ds. inwestycji. - Trudno powiedzieć czy przebiegną zgodnie z planem. W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć kiedy zostanie tu przywrócony ruch tramwajowy - kończy.

Gerard Masłowski z Infrastruktury EURO Poznań 2012 odpowiada za przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. - Przejazdy mają charakter technologiczny - testowy. Wykonawca zgodnie z kontraktem testuje torowisko, rozjazdy, napędy zwrotnic, sieć trakcyjną - wyjaśnia. - Do zakończenia robót pozostaje usunięcie ostatnich kolizji z sieciami energetycznymi, teletechnicznymi oraz wod-kan. Następnie rozpocznie się wykonywanie brakujących chodników, ścieżek rowerowych czy brakujących podjazdów na posesje, a następnie zostanie wykonanie ostatecznej warstwy nawierzchni drogowej na obu jezdniach, uruchomienie docelowych sygnalizacji na skrzyżowaniach wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu - dodaje.

Czy tramwaje powinny jak najszybciej wrócić na pętlę na Junikowie?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro