Reklama
Reklama

Sławomir Hinc wstąpił do partii Jurka

fot. Michał Nadolski, archiwum

Sławomir Hinc wstąpił do partii Prawica Rzeczpospolitej. Niewykluczone, że w kolejnych wyborach startować, jako kandydat na Prezydenta Poznania.

Hinc od 2009 do 2012 roku - jako zastępca Ryszarda Grobelnego - był w mieście odpowiedzialny za kulturę, edukację i sport. Karierę rozpoczynał, jako radny miejski z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W piątek oficjalnie ogłosił, że wstępuje Prawicy Rzeczpospolitej - formacji prowadzonej przez Marka Jurka. Nieoficjalnie mówi się, że Sławomir Hinc może w kolejnych wyborach startować, jako kandydat na Prezydenta Poznania.

Sławomir Hinc urodził się 13 sierpnia 1975 roku w Śremie. Od października 1995 rozpoczął studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, na kierunku Socjologia. W czerwcu 2000 roku obronił pracę magisterską, by w lipcu tego samego roku zostać przyjętym na studia doktoranckie na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Pracę doktorską obronił w lutym 2005 roku i uzyskał tym samym stopień doktora nauk humanistycznych.

Od 2009 do 2012 roku pełnił funkcję zastępcy prezydenta Poznania. Klimat wokół prezydenta Hinca zepsuł się po tym, jak wywołał konflikt z artystami Teatru Ósmego Dnia. Był też krytykowany m.in. za ujawnioną przez "Gazetę Wyborczą" pomyłkę legislacyjną w sprawie opłat za przedszkola oraz ogólne efekty polityki kulturalnej miasta. Ponadto Hincowi zarzuca się nieudolny projekt likwidacji niektórych szkół i doprowadzenie do licznych konfliktów w poznańskiej kulturze. Wątpliwości w środowisku wzbudzał między innymi sposób przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Zamek.

W 2010 roku w wyborach samorządowych, po tym jak zaproponowano Hincowi start z przedostatniego miejsca do sejmiku odszedł z Platformy Obywatelskiej i wystartował do rady miasta z komitetu Ryszarda Grobelnego. W styczniu 2012 roku Sławomir Hinc podał się do dymisji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro