Reklama

Adrian Łukaszewicz najlepszym motorniczym

fot. MPK Poznań

Znamy już najlepszego motorniczego w Poznaniu. Został nim Adrian Łukaszewicz, który najlepiej przeszedł testy teoretyczne oraz praktyczne.

Motorniczowie mieli do rozwiązania testy teoretyczne, m.in. ze znajomości przepisów oraz praktyczne. Druga część była trudniejsza, wymagała precyzji i opanowania. Zawodnicy musieli wykazać się między innymi umiejętnością zatrzymywania się w ściśle wyznaczonym do tego miejscu. W finale uczestniczyło szesnastu zawodników, w tym pięć pań. Najlepszy okazał się Adrian Łukaszewicz. Drugie miejsce wywalczył Jakub Krasowski, a trzecia pozycja przypadła w udziale Justynie Szczepaniak. Laureatką głosowania pasażerów została Agata Zoran.

Ponadto rozegrany został ogólnopolski konkurs motorniczych z udziałem trzech drużyn z trzech różnych poznańskich zajezdni oraz reprezentantów z Wrocławia i z Krakowa. Najlepsza okazała się ekipa z Dolnego Śląska. Dwa pozostałe miejsca zajęli odpowiednio: przedstawiciele zajezdni przy ul. Głogowskiej oraz przedstawiciele zajezdni przy ul. Fortecznej.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro