Reklama
Reklama

Poznań: w niedzielę zakupów nie zrobisz!

fot. archiwum

W najbliższą niedzielę poznańskie centra handlowe, duże sklepy i markety będą nieczynne. 19 maja w tym roku obchodzone jest święto Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. To dzień ustawowo wolny od pracy. Zmiany wprowadzone zostaną także w komunikacji miejskiej.

Zielone Świątki są świętem ruchomym i w tym roku przypadają 19 maja, a więc już w najbliższą niedzielę. Chrześcijańskie święto Zesłania Ducha Świętego jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że niedziela będzie dniem wolnym od handlu. Tym samym duże sklepy będą musiały być zamknięte.

Wyjątkiem będą małe osiedlowe sklepy, gdzie za ladą stanie sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie. Zakupy można też będzie zrobić na stacjach benzynowych.

Ze względu na święto zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego. Zawieszone zostaje kursowanie autobusów na linii nr 50, autobusy linii nr 80 kursować będą z Górczyna tylko do pętli Rudnicze, a autobusy linii nr 81 dojeżdżać będą tylko do Os. Rusa / Szpital. Autobusy linii nr 98 nie będą wjeżdżać pod Kampus UAM Morasko, a autobus linii nr 611 dojedzie tylko do pętli Luboń, Żabikowo.

Kiedy jeszcze w tym roku czekają nas dni wolne od pracy? Jeszcze w maju - Boże Ciało przypada bowiem w czwartek, 30 maja. Biorąc wolne w piątek możemy mieć 4-dniowy weekend. Kolejne święto 15 sierpnia (czwartek) - święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Następnie Wszystkich Świętych (1 listopada - piątek), Dzień Niepodległości (11 listopada - poniedziałek) i święta Bożego Narodzenia, które w tym roku przypadają w środę i czwartek (25 i 26 grudnia).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
14.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro