Reklama

Wilda: powstaną dwa nowe osiedla mieszkaniowe

Przy Rolnej - Budimex Nieruchomości | fot. materiały prasowe
Przy Rolnej - Budimex Nieruchomości | fot. materiały prasowe

Na poznańskiej Wildzie rozpoczęła się budowa nowego osiedla mieszkaniowego - Przy Rolnej. W pierwszym etapie powstanie tu 147 mieszkań. Do budowy nowych bloków szykuje się także deweloper Unidevelopment. Inwestycja ma powstać przy ulicy Stefana Czarnieckiego.

Wilda staje się coraz bardziej atrakcyjna dla deweloperów. Budimex Nieruchomości rozpoczął tu budowę nowego osiedla mieszkaniowego - Przy Rolnej. Ceny za metr kwadratowy mieszkania mają się zaczynać od 5000 złotych.

- Mieszkańcy osiedla Przy Rolnej zamieszkają w pięciopiętrowych budynkach z podziemnymi garażami. Dominować tu będą mieszkania 2- i 3-pokojowe, wiele z nich o małych metrażach - mówi Robert Łopiński, dyrektor poznańskiego biura Budimeksu Nieruchomości. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 147 mieszkań o metrażu od 29 88 metrów kwadratowych. Są to lokale jednopokojowe, 2-, 3- i 4-pokojowe. Większość z nich ma posiadać widne, oddzielnie kuchnie.

- Mieszkania będzie więc można łatwo i szybko przearanżować, w tym wygospodarować dodatkowe pomieszczenie bądź sypialnię z kuchni, którą z kolei da się bezproblemowo urządzić jako aneks w pokoju dziennym - dodaje. Deweloper podkreśla, że osiedle będzie się wyróżniać ciekawą architekturą - również w przestrzeni przy budynkach. Na terenie zielonym pojawią się place zabaw, a także siłownia zewnętrzna. Pierwszy etap budowy ma się zakończyć do końca 2014 roku.

Nie jest to jedyna inwestycja mieszkaniowa na Wildzie.Do rozpoczęcia budowy bloków przymierza się inny deweloper - Unidevelopment. Przy ulicy Stefana Czarnieckiego chce postawić łącznie 481 mieszkań. Mają być zlokalizowane w 5- i 6-kondygnacyjnych blokach. W pierwszym etapie wybudowane zostaną 162 mieszkania.

Deweloper podpisał w ubiegłym tygodniu dwie umowy w sprawie kupna nieruchomości przy ul. Czarnieckiego. Dla tego terenu wydano już pozwolenie na budowę. Osiedle ma pomagać budować poznański deweloper - Monday Development.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro