Reklama
Reklama

Debata na temat przyszłości ulicy Święty Marcin

fot. Michał Nadolski

O przyszłości ulicy Święty Marcin mówi się od dłuższego czasu. W ostatnich tygodniach pojawiły się kolejne koncepcje, a koordynatorem prac zostało Centrum Kultury Zamek. Już wkrótce w Zamku odbędzie się debata na temat organizacji ruchu na ulicy.

Druga debata w ramach projektu "Strefa Święty Marcin" odbędzie się 17 maja - Debata poświęcona zostanie koncepcjom nowego uregulowania ruchu na ul. Św. Marcin, uwarunkowaniom jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze koncepcji i jej wdrożeniu - informują organizatorzy.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W debacie weźmie udział Eugeniusz Bayer z Zarządu Dróg Miejskich, dr Michał Beim z Instytutu Sobieskiego, dr Bartosz Kaźmierczak - autor koncepcji zmian na ulicy Święty Marcin oraz Włodzimierz Nowak - społecznik. Debatę moderować będzie Janusz Pazder z Zamku oraz prof. Krzysztof Podemski z Instytutu Socjologii UAM.

Spotkanie rozpocznie się 17 maja o godzinie osiemnastej w Sali Kominkowej i jest otwarte dla wszystkich poznaniaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro