Reklama
Reklama

Latarnie uliczne znów są włączane zbyt późno?

fot. Inwestycje dla Poznania
fot. Inwestycje dla Poznania

Awantura o oświetlenie uliczne wybuchła jesienią ubiegłego roku. Wówczas urzędnicy tłumaczyli się oszczędnościami, ale ostatecznie prezydent podjął decyzję o wcześniejszym włączaniu oświetlenia ulicznego. Mimo to co jakiś czas dostajemy sygnały o ciemnych ulicach. Tym razem Zarząd Dróg Miejskich odmawia komentarza w tej sprawie.

Sprawą ciemnych ulic zajęli się przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, którzy udokumentowali na zdjęciach ciemności panujące na ulicach i sprawę zgłosili do komisji bezpieczeństwa - Jakieś półtora tygodnia zwróciłem uwagę na ciemności panujące na ulicy Królowej Jadwigi. Jadąc samochodem, z odległości trzydziestu metrów nie widziałem, czy ktoś stoi na przejściu dla pieszych - opowiada Arkadiusz Borkowski, członek stowarzyszenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Za oświetlenie ulic odpowiada Zarząd Dróg Miejskich i spółka Eneos. Dziś żadna z tych instytucji nie skomentowała sprawy, ale pojawiły się zapewnienia, że brak oświetlenia nie jest spowodowany oszczędnościami - Czasy włączania i wyłączania oświetlenia drogowego opierają się o tabelę zmierzchów i brzasków cywilnych - twierdzi ZDM.

W ubiegłym roku w sprawie oświetlenie interweniowała Komisja Bezpieczeństwa Rady Miasta - Ja nie widzę powodu, dla którego w Poznaniu miałoby być ciemno w sytuacji, w której mogłoby to stworzyć zagrożenia dla uczestników ruchu - mówi Krzysztof Skrzypiński, przewodniczący komisji. Sprawą oświetlenia w środę zajmie się Komisja Bezpieczeństwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
59.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro