Reklama
Reklama

Rataje: pijany 18-latek chciał zdewastować stację Roweru Miejskiego

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Około godziny 23.00 w poniedziałek na stacji Roweru Miejskiego przy Dworcu Rataje doszło do próby dewastacji. 18-letni poznaniak pod wpływem alkoholu poprzewracał rowery, a na jednym... chciał odjechać.

O zdarzeniu poinformował nas Adam, nasz czytelnik. - Około godziny 23:00 dnia 13.05.2013 doszło do dewastacji stacji rowerowej - pisze. - Rowery były porozrzucane w różnych miejscach przy dworcu. Na miejscu pojawiły się dwa patrole policji. Sprawcę udało się ująć. Był to młody chłopak prawdopodobnie pod wpływem narkotyków i alkoholu - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Policja potwierdza, że takie zdarzenie miało tu miejsce. - Zatrzymano 18-latka - mówi Ewa Ochocka z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, obecnie trzeźwieje - dodaje.

- Z naszych informacji wynika, że pijany nastolatek przewrócił trzy rowery znajdujące się przy stacji. Na jednym chciał odjechać. W tej chwili czekamy na oszacowanie strat ze strony zarządcy stacji rowerowej. Prawdopodobnie mężczyźnie postawione zostaną zarzuty kradzieży oraz jazdy pojazdem pod wpływem alkoholu. Wstępne dane mówią, że rowery i stacja nie zostały poważnie uszkodzone - kończy Ochocka.

We wtorek około godziny 9.00 na stacji przy Dworcu Rataje znajdował się tylko jeden rower. Stojaki rowerowe i panel sterujący stacji nie zostały uszkodzone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro