Reklama
Reklama

Rataje: pijany 18-latek chciał zdewastować stację Roweru Miejskiego

fot. Elżbieta Skowron

Około godziny 23.00 w poniedziałek na stacji Roweru Miejskiego przy Dworcu Rataje doszło do próby dewastacji. 18-letni poznaniak pod wpływem alkoholu poprzewracał rowery, a na jednym... chciał odjechać.

O zdarzeniu poinformował nas Adam, nasz czytelnik. - Około godziny 23:00 dnia 13.05.2013 doszło do dewastacji stacji rowerowej - pisze. - Rowery były porozrzucane w różnych miejscach przy dworcu. Na miejscu pojawiły się dwa patrole policji. Sprawcę udało się ująć. Był to młody chłopak prawdopodobnie pod wpływem narkotyków i alkoholu - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Policja potwierdza, że takie zdarzenie miało tu miejsce. - Zatrzymano 18-latka - mówi Ewa Ochocka z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, obecnie trzeźwieje - dodaje.

- Z naszych informacji wynika, że pijany nastolatek przewrócił trzy rowery znajdujące się przy stacji. Na jednym chciał odjechać. W tej chwili czekamy na oszacowanie strat ze strony zarządcy stacji rowerowej. Prawdopodobnie mężczyźnie postawione zostaną zarzuty kradzieży oraz jazdy pojazdem pod wpływem alkoholu. Wstępne dane mówią, że rowery i stacja nie zostały poważnie uszkodzone - kończy Ochocka.

We wtorek około godziny 9.00 na stacji przy Dworcu Rataje znajdował się tylko jeden rower. Stojaki rowerowe i panel sterujący stacji nie zostały uszkodzone.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro