Reklama
Reklama

Ostatnie dni zapisów na Poznańską Kajakową Masę Krytyczną

fot. Stowarzyszenie Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei

Do 19 maja będę przyjmowane zapisy na Poznańską Kajakową Masę Krytyczną 2013, która wyruszy 26 maja z przystani kajakowej nad Wartą w Puszczykowie do Poznania. Organizatorzy spodziewają się 400 uczestników.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie kajakowe zrzeszające studentów i absolwentów poznańskich uczelni Panta Rei. Kajakarze, organizując Poznańską Kajakową Masą Krytyczną, chcą propagować turystykę kajakową wśród poznańskiej społeczności. Celem jest obalenie mitu elitarności tego sportu i pokazanie mieszkańcom Poznania, że pływać kajakiem może każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Ponadto chcą zwrócić uwagę na rzekę Wartę, która stanowi element tożsamości miasta Poznania. Ich zdaniem, rzeka może stanowić naturalną atrakcję turystyczną, więc dają przykład rekreacyjnego wykorzystania rzeki.

W pierwszej edycji Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej w 2008 roku wzięło udział aż 200 osób, a w minionym roku Wartą spłynęło ponad 300 osób. - Stowarzyszenie przygotowało miejsca w kajakach nawet dla 400 uczestników. Tegoroczna impreza odbędzie się w niedzielę 26 maja i skierowana jest dla osób ceniących sobie niebanalne formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz dla rodzin z dziećmi. Miejscem startu jest Przystań Kajakowa nad Wartą w Puszczykowie k/Poznania, natomiast meta znajduje się w Poznaniu w okolicach mostu św. Rocha. Trasa spływu liczy ok. 20 km - mówi Łukasz Kwaśniewski z Akademickiego Klubu Kajakowego Panta Rei.

Uczestnikiem może zostać każdy bez względu na kondycję fizyczną oraz tryb życia. Nie są wymagane specjalistyczne kwalifikację ani osiągnięcia kajakowe. Zapisy potrwają do 19 maja o ile miejsca nie skończą się wcześniej. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej organizatora kajakowa.pl.

Na osoby, które wezmą udział w spływie będzie czekać wiele atrakcji m.in.: gry i konkursy przygotowanych przez organizatorów, pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem psów ratunkowych, zajęcia warsztatowe dla najmłodszych. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie wykwalifikowana kadra instruktorów i opiekunów z Akademickiego Klubu Kajakowego Panta Rei oraz ratownicy WOPR.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
47.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro