Reklama
Reklama

Noc kościołów drewnianych w Puszczy Zielonka

fot. PLOT

W najbliższy piątek odbędzie się kolejna edycja Nocy kościołów drewnianych. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, a będzie można do nich dotrzeć zabytkowym autobusem typu Jelcz 043 RTO.

Impreza organizowana jest od trzech lat, a dwie poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością. Tegoroczna edycja rozpocznie się 17 maja o godzinie siedemnastej - Zwiedzanie odbywać się będzie w godzinach od 17 do północy i będzie dodatkowo wzbogacone projekcjami filmów, koncertami i oprowadzaniem po kościele. Po raz pierwszy atrakcje zwiedzić będzie można także startującym z Poznania zabytkowym autobusem Jelcz RTO 043 "Ogórek" - opowiada Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

W trakcie tegorocznej edycji udostępnione zostaną kościoły w Długiej Goślinie, Skokach i Kiszkowie. Jedną z atrakcji tegorocznej edycji imprezy jest autobus ogórek, który wyruszy z Poznania - Kiedyś woziły codziennie do pracy, dziś poznański "Ogórek" wygrywa konkursy na najładniejszy egzemplarz wśród innych modeli tego typu. Starsi pasażerowie z rozrzewnieniem wspominają regularne podróże, a najmłodsi z ciekawością obserwują nietypowe wnętrze czy silnik, znajdujący się zaraz obok kierowcy - zachwala podróż autobusem Katarzyna Lesińska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Autobus wyruszy o godzinie siedemnastej spod poznańskiej katedry, a powróci do Poznania po północy. Bilety na autobus w cenie 25 zł będzie można kupować od wtorku 14 maja w punktach informacji turystycznej w Poznaniu.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro