Reklama

Mieszkańcy chcą parku na Boninie

fot. Paweł

Rady Osiedli działające na poznańskich osiedlach przystąpiły już do przygotowywania budżetów na 2014 rok. Niektóre rady zaprosiły mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów na inwestycje, które powinny zostać zrealizowane na osiedlach. Konsultacje takie prowadzi między innymi Rada Osiedla Winiary, a jeden ze zgłoszonych projektów dotarł do naszej redakcji.

Ogłoszenie o konsultacjach budżetowych pojawiło się na stronie Rady Osiedla w serwisie Facebook. Do dyspozycji rady osiedla w 2014 roku będzie około 320 tysięcy złotych - Nie mamy możliwości budowy ulic czy przeprowadzania większych inwestycji. W zasięgu naszych możliwości są zadania związane między innymi z montażem małej architektury, koszy na śmieci, ławek, nasadzeniami zieleni, modernizacją placów zabaw, oświetleniem, a także remonty chodników i budowa progów zwalniających - informuje rada osiedla.

Swoim pomysłem na wydanie osiedlowych pieniędzy podzielił się z nami jeden z czytelników. Pan Paweł chciałby, aby Rada Osiedla uporządkowała park znajdujący się przy ulicy Widnej - Na tyłach XXV Liceum Ogólnokształcącego znajduje się park, który od lat jest miejscem spotkań amatorów tanich trunków - pisze czytelnik i dodaje - Do dziś w parku zachowały się ślady wytyczonych ścieżek, zrujnowane schody prowadzące do parku. Wydaje mi się, że warto byłoby uporządkować ten park. Wytyczyć nowe alejki, uporządkować zieleń, postawić kilka ławek. Koszt takiej inwestycji nie musi być duży, a jestem pewien, że wielu mieszkańców korzystałoby z takiego osiedlowego skrawka zieleni.

Czytelnik wysłał już swoją propozycję do rady osiedla, a osoby, które mają inne pomysły na wydanie osiedlowych pieniędzy mogą wysyłać swoje propozycje do 8 czerwca. Formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro