Reklama
Reklama

Miejska plaża: na Wartę powróci sezonowa przystań!

fot. Tomasz Szwajkowski - archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski - archiwum

Podobnie jak w roku ubiegłym w pobliżu miejskiej plaży na Warcie pojawią się dwa pomosty. Przystań będzie dostępna nie tylko dla osób korzystających z plaży, ale też czynnie uprawiających wodną rekreację.

1 maja działanie rozpoczął KontenerART - mobilny dom kultury w pobliżu Warty, w piątek oficjalnie otwarto plażę miejską. Poznaniaków cieszy, że nad rzeką wiosną i latem coś będzie się dziać, ale równocześnie padają pytania o sezonową przystań, która funkcjonowała tu w ubiegłym roku.

- W zeszłym roku przy kontenerach nad Wartą były zainstalowane pomosty, taka mała przystań - wyjaśnia Joanna. - W tym roku już dawno po długim weekendzie a pomostów nie ma??? Znów Poznań gorszy jest nawet od Puszczykowa czy Rogalina gdzie takie obiekty istnieją. A może znów Poznań obrócił się tył(ki)em do wody - dopytuje.

Jak udało nam się ustalić, Poznań nie odwrócił się tyłem do wody i pomosty się pojawią. - Na pewno pomosty powrócą na Wartę, już czekają na montaż - mówi Zbigniew Łowżył z KontenerART. - Musimy jednak poczekać do chwili, w której poziom wody w rzece się ustabilizuje. Woda musi wrócić do koryta Warty. Gdy wypływa na okoliczne łąki dostęp do pomostów byłby niemożliwe i nie spełniałyby one swojej roli - zaznacza.

Na Warcie pojawią się te same pomosty, z których można tu było korzystać w ubiegłym roku. Sezonowa przystań będzie się więc składać z pomostów 12- i 18-metrowego. - Kwestią tego, czy podobnie jak w roku ubiegłym będą tutaj organizowane spływy i inne atrakcje zajmuje się miasto - kończy Łowżył. Szczegółów jeszcze nam nie zdradzono.

Pomosty mogą się pojawić na Warcie jeszcze w maju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
9.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro