Reklama
Reklama

Nowy dworzec autobusowy w Skórzewie w 2014?

fot. Pracownia Architektoniczna Northlight
fot. Pracownia Architektoniczna Northlight

Już w 2014 roku w Skórzewie może zostać uruchomiony przesiadkowy dworzec autobusowy, który ma usprawnić komunikację publiczną w tej części aglomeracji poznańskiej. Zobacz wizualizację dworca.

Pracownia Architektoniczna Northlight przygotowała na zlecenie Urzędu Gminy Dopiewo koncepcję zagospodarowania terenu przy Gimnazjum w Skórzewie na przesiadkowy dworzec autobusowy, który może powstać już w 2014 roku. Na działce przy ul. Ks. Stanisława Kozierowskiego miałby powstać dworzec wraz z parkingiem dla samochodów i pętlą dla autobusów oraz miejscami postojowymi dla busów. Natomiast ruch ma usprawnić budowa ronda.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Aktualnie urzędnicy opracowują ankiety, które w ostatnim czasie wypełniali mieszkańcy Gminy Dopiewo. Wyniki pozwolą dokonać zmian w lokalizacji przystanków i będą drogowskazem dla zespołu, który ustali przebieg nowych tras linii autobusowych i busów. Jest to wstęp do prac nad zmianami w systemie transportu publicznego w tej części aglomeracji poznańskiej. Nieoficjalnie według wstępnych planów jedna z linii kursujących z centrum Poznania na Ławicę ma mieć swoją pętle w Skórzewie. Do końca roku projekt zmian ma być gotowy, a budowa ma zakończyć się w 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro