Reklama
Reklama

Długa budowa kanalizacji na Szczepankowie

Prawie pół roku dłużej mieszkańcy Szczepankowa i Spławia będą musieli poczekać na kanalizację. Pierwszy etap budowy miał zakończyć się w kwietniu, zakończy we wrześniu. Aquanet tłumaczy poślizg długą i mroźną zimą.

Aquanet budowę dziewięciu kilometrów kanalizacji na Spławiu i Szczepankowie rozpoczął dwa lata temu. Miał zakończyć w kwietniu. Już wiadomo, że zrobi to we wrześniu. Nasi czytelnicy piszą - Firma, która to wykonuje to partacze jakich moje oczy nie widziały. Na budowie rzadko kto się pojawia. W tej chwili mamy trzy sygnalizatory (ruch wahadłowy) na tym odcinku. Cały odcinek ma kilometr, a prace trwają od maja 2011 i końca nie widać.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Inwestorem odpowiedzialnym za budowę kanalizacji jest Aquanet, który opóźnienie tłumaczy długą zimą - Przedłużająca się zima bardzo ograniczała postęp tych prac - wyjaśnia Maja Zygmanowska z Aquanetu. Mieszkańcy zastanawiają się też dlaczego ulica Wygon, którą poprowadzono objazd, nie została przygotowana do obsługi zwiększonego ruchu samochodowego. Okazuje się, że prac nie można było zrealizować bo natknięto się na niezaznaczony na mapach gazociąg.

Teraz trwa przebudowa gazociągu, która potrwa do maja. Ulica odbudowana zostanie w lipcu, a teraz mimo objazdu nie opłaca się jej utwardzać - Nie ma sensu odtwarzać nawierzchni na chwilę w momencie, kiedy wiemy, że zaraz wchodzimy z budowami. Jest to czasochłonne i kosztowne - dodaje Zygmanowska. Zakończenie trwającego etapu budowy kanalizacji zaplanowane jest na 23 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro