Reklama
Reklama

Miejska plaża dostępna już w piątek od godziny 12!

Przygotowania do otwarcia
Przygotowania do otwarcia

W południe tegoroczny sezon rozpocznie miejska plaża zlokalizowana w pobliżu KontenerART nad Wartą. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 14.45, ale już od 12.00 odbywać się tu będą zmagania skimboardowe.

Choć w Poznaniu się ochłodziło, gorącą atmosferę ma zapewnić piątkowe otwarcie miejskiej plaży. - Od godziny 12:00 każdy może spróbować swoich sił na skimboardzie, a już o 14:00 wystartują zawody dla amatorów. Godzinę później swoje umiejętności zaprezentują profesjonaliści! Na Plaży będzie można również zagrać w siatkówkę lub po prostu poleżeć - wyjaśniają organizatorzy plaży miejskiej.

Czym jest skimboarding? To pływanie na desce na płytkiej wodzie. Na miejskiej plaży będzie można wypożyczyć deskę i spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze skimboardingowym. Ci, którzy za takimi atrakcjami nie przepadają będą mogli zagrać w siatkówkę, badmintona czy po prostu posiedzieć na leżakach ustawionych na piasku.

Nie zabraknie też atrakcji muzycznych. - O oprawę muzyczną podczas zawodów skimboardowych i after party zadbają DJ Benito, DJ Prescot, Matthew B. vs Longer oraz Fank. After party odbędzie się w zlokalizowanym w sąsiedztwie KontenerART.

Jak dotrzeć na miejską plażę? Trzeba się kierować do Starego Koryta Warty, a więc w okolice ulicy Ewangelickiej. Tuż obok znajduje się KontenerART.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro