Reklama
Reklama

Trasa na Franowo z tytułem TOP Inwestycji komunalnej 2013

fot. Włodzimierz Brzeziński
fot. Włodzimierz Brzeziński

Trasa tramwajowa na Franowo znalazła się wśród 10 wyróżnionych inwestycji w konkursie TOP Inwestycje komunalne 2013 prowadzonym przez organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji serwisu Portalsamorzadowy.pl.

O konkursie informowaliśmy już na naszym portalu. - Ma na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów osiągniętych dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom dla gospodarki, regionu i mieszkańców - informują organizatorzy.

O tytuł TOP Inwestycji komunalnej walczyło 20 realizacji z całej Polski. Tytuły najlepszych realizacji przyznano dziesięciu z nich. To: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Ośrodek Spotkań Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, Terminal pasażerski T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Rozbudowa systemu sterowania ruchem na terenie miasta Gliwice, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w Legnicy, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Lubawce, Kompleks mineralnych basenów w Solcu-Zdroju oraz Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Wśród nagrodzonych inwestycji jest także poznańska trasa tramwajowa Os. Lecha - Franowo.

Projekty nadesłane na konkurs oceniali doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, eksperci i menedżerowie. - Główne kryterium oceny w konkursie stanowił efekt prorozwojowy inwestycji, a ponadto: rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.) i aktywne gospodarowanie.

Głosować na swojego faworyta mogli również internauci. Zrobiło to 15 tysięcy użytkowników Portalsamorzadowy.pl. Ich zdaniem najlepszą inwestycją była "Modernizacja i rozbudowa sytemu gospodarki wodno-ściekowej Nowego Sącza".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro