Reklama
Reklama

Katowicka: w tym roku wybudują chodnik oraz ścieżkę rowerową

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Mieszkańcy Polanki jeszcze w tym roku mają zyskać dostęp do nowego chodnika i ścieżki rowerowej, które zostaną wybudowane wzdłuż ulicy Katowickiej. Inwestycja zostanie przeprowadzona pomiędzy ul. Nowowołkowyską i torami tramwajowymi.

Zarząd Dróg Miejskich właśnie rozpoczyna konsultacje w sprawie projektu budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Katowickiej na Polance. Mieszkańcy na powstanie tutaj chodnika z prawdziwego zdarzenia czekają od lat.

- Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Rataje - Łacina część B po stronie prawej (wschodniej) jezdni zaprojektowano chodnik o szerokości 3,0 do 5,0 m oraz dwukierunkową ścieżką rowerową szerokości 2,5 m, po stronie lewej (od strony osiedla mieszkaniowego) chodnik o szerokości 2,0 m, a także oświetlenie uliczne na całym odcinku - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Jak zaznacza ZDM, przebudowa nie jest równoznaczna z wycinką drzew znajdujących się wzdłuż Katowickiej. - W celu zapewnienia płynności jazdy rowerzystów po projektowanych ścieżkach rowerowych na skrzyżowaniu ulicy Nowowołkowyskiej z Katowicką zaznaczono przejazd dla rowerzystów - dodaje.

Inwestycja ma zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku. Pieniądze na ten cel są zabezpieczone od dłuższego czasu - chodnik i ścieżka rowerowa miały bowiem powstać wraz z Galerią Malta. Tak się jednak nie stało.

Opinie na temat projektu można zgłaszać do ZDM do 29 maja. Projekt można zobaczyć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.45 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro