Reklama

KontenerART: powstaje miejska plaża!

fot. KontenerART
fot. KontenerART

Już w najbliższy piątek nad Wartą, w pobliżu KontenerART przy ulicy Ewangelickiej zacznie funkcjonować miejska plaża. Właśnie trwa zwożenie ton piasku w miejsce, z którego w ubiegłym roku korzystały tysiące poznaniaków.

W ubiegłym roku plaża miejska zlokalizowana nad Wartą przyciągała tłumy. I w tym roku ma być podobnie. - Od piątku każdy chętny będzie mógł odpoczywać na prawdziwej plaży, nie ruszając się z centrum miasta - wyjaśniają przedstawiciele KontenerART. - Będzie można pograć w siatkówkę plażową, badmintona, frisbee, czy chociażby odpocząć w leżaku. Oczywiście, jak w przypadku wszystkich wydarzeń na terenie KontenerART, korzystanie z plaży będzie bezpłatne - dodają.

Wielkie otwarcie plaży zaplanowano na godzinę 12.00 w piątek. Z tej okazji odbędzie się tutaj PSUEP Skim Jam organizowany przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego. - Skimboarding to najprościej opisując pływanie na desce na płytkiej wodzie. Można to robić na dużych kałużach, przy brzegach jezior, a także na specjalnych torach skimboardingowych. Do takiego pływania wykorzystywana jest deska z obiema ściętymi krawędziami, dzięki czemu można pływać w obie strony obracając deskę - tłumaczą. Chętni do wzięcia udziału w zawodach będą mogli wpisać się na listę uczestników na miejscu. Nie zabraknie również atrakcji muzycznych - zagrają m.in. Fank, a także Matthew B. vs Longer.

Plaża będzie funkcjonować wiosną oraz przez całe wakacje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.49 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro