Reklama
Reklama

Kolejna edycja XDU 2013 w niedzielę

fot. xdu-poznan.pl
fot. xdu-poznan.pl

Już w najbliższą niedzielę w Lasku nad Cybiną w okolicach Stawu Olszak odbędzie się druga edycja XDU 2013. Tym razem zawodnicy będą mieli do pokonania łączny dystans o długości ponad 23 km.

Podczas pierwszej edycji zawodów, mimo dużej ilości śniegu na trasie i ujemnej temperatury, na mecie zameldowało się 90 uczestników. Tym razem organizatorzy spodziewają się 140 osób, które będą musiały pokonać dystans o długości ponad 23 km. Trasa zawodów poprowadzona jest tak by rowerzyści i piesi nie stanowili dla siebie zagrożenia. - Jedyne miejsca gdzie piesi i rowerzyści będą musieli na siebie uważać zlokalizowane są na szerokich ścieżkach i wspólne funkcjonowanie nie będzie stanowiło dla nikogo najmniejszego problemu - mówi dyrektor XDU 2013, Paweł Bondaruk.

Pierwszy etap wyścigu będzie składał się z dwóch pętli biegowych które przebiegają częściowo po "szybkich" płaskich odcinakach obok Stawu Olszak, ale także po wymagających podbiegach i zbiegach w jego okolicy. Drugi etap zawodnicy pokonają na rowerach MTB i przejadą 4 pętle wymagającej i widowiskowej trasy przygotowanej przez organizatorów. Na zakończenie wyścigu zawodnikom przyjdzie jeszcze pokonać jedną pętlę biegową.

Biuro zawodów, strefa zmian (miejsce gdzie rowery czekają na zawodników), a także start i meta wyścigu będą znajdowały się na wysokości wybiegu dla psów nieopodal parkingu przy ul. Browarnej. - Jeżeli ktoś chce wziąć udział w XDU 2013 skorzystaj z okazji i zarejestruj się na stronie internetowej www.xdu-poznan.pl. Zostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Opłata startowa jest stała i wynosi 50 zł. Zawodnicy mają zapewnioną opiekę medyczną, medale dla finiszerów na mecie oraz napoje i owoce na trasie - dodaje Bondaruk.

Podczas drugiej imprezy w ramach XDU 2013 będzie okazja spotkać Daniela Formelę z klubu Trek Gdynia który triumfował w pierwszej edycji XDU 2013, a niedawno został Mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Przypomnijmy, że cykl XDU 2013 składa się z czterech imprez. Wiadomo już, że zawody numer 3 odbędą się 8 września w okolicach Dziewiczej Góry, a finał 3 listopada w Lasku Marcelińskim. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro