Reklama
Reklama

Tancerze z "Lord of the Dance" w Arenie

fot. Tomasz Nowak

We wtorek w hali Arena ze swoim show pojawiła się światowej sławy grupa irlandzkich tancerzy stworzona przez Michaela Flatleya - człowieka o "najszybszych nogach na świecie". "Lord of the Dance", magiczną przygodę opowiadającą o walce Dobra ze Złem, oglądały setki poznaniaków.

"Lord of the Dance" to najbardziej kasowy pokaz tańca w historii i fenomen tańca irlandzkiego. Grupa stworzona przez Michaela Flatleya sprawia, że wszystkie sale, w których występują zapełniają się po brzegi widzami. Od premiery, która miała miejsce 17 lat temu, show zarobiło już ponad 800 milionów dolarów i było prezentowane na całym świecie. Sam Flatley jest uznawany za posiadacza najszybszych nóg na świecie - jego wynik to 35 uderzeń stopą na sekundę.

- Historia opowiedziana w spektaklu to oparta na folklorze irlandzkim klasyczna opowieść o walce Dobra ze Złem, wyrażona poprzez uniwersalny język tańca. Mały Duch podróżuje w czasie, aby pomóc Panu Tańca chronić swój lud od ataków Don Dorcha, Pana Ciemności. Jednak bitwy i starcia przeplatają się z wątkiem miłosnym, pełnym wzlotów i upadków, namiętności i dramaturgii, a wszystko to w rytm pięknej, celtyckiej muzyki - informują organizatorzy wydarzenia.Zobacz fotorelację z Areny.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro