Reklama

Wybrano generalnego wykonawcę Galerii Dębiec

fot. inwestor
fot. inwestor

O budowie Galerii Dębiec piszemy od ponad roku. Budowa obiektu miała rozpocząć się w marcu tego roku. Do dziś nie rozpoczęła się, ale to może już wkrótce się zmienić. Inwestor podpisał już umowę z generalnym wykonawcą, który do września 2014 roku wybuduje pierwszą galerię na poznańskim Dębcu.

Za inwestycję odpowiada firma RED Real Estate Development, która obecna jest na polskim rynku od 2006 roku. Do tej pory zrealizowała inwestycje w wielu miejscach świata, a w Poznaniu zamierza wybudować osiedle RED Park oraz przylegającą do niego galerię handlową.

Galeria Dębiec będzie pierwszym tego typu obiektem w tej części miasta - Galeria Dębiec stanie przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. i będzie pierwszym nowoczesnym obiektem handlowym, zapewniającym najwyższy standard codziennych zakupów w tej części miasta. Obiekt powstanie w sąsiedztwie budowanego od jesieni 2011 roku osiedla Red Park - informuje Iwona Wiśniewska z agencji Prestige PR.

Już dziś wiadomo, że głównym najemcą będzie market Biedronka, który zajmie 1500 metrów kwadratowych przyszłej galerii. W galerii pojawi się także sklep Pepco, Apteka Dom Leków, Biuro Podróży Holiday Land i Pralnia Nata. Otwarcie nowego centrum handlowego planowane jest na wrzesień 2014 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
75.23 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro