Reklama
Reklama

Google sfotografowało wnętrza kórnickiego Zamku

Bez biletu już wkrótce będzie można zwiedzać zamek w Kórniku. Wnętrza budowli trafią do Google Street View. Panoramiczne zdjęcia pokażą nawet te zakątki kórnickiego zamku, do których na co dzień turyści nie mogą zajrzeć.

Do tej pory specjalny robot firmy Google sfotografował między innymi Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, muzeum d"Orsay w Paryżu, Narodowe Muzeum w Indiach i Japonii. W poniedziałek pracownicy Google pojawili się w kórnickim zamku - Byliśmy bardzo zaskoczeni, że zostaliśmy wybrani, ale z drugiej strony jak to przemyśleliśmy to stwierdziliśmy, że tutaj w Wielkopolsce jesteśmy tak ważnym muzeum, że wybór jest jasny - mówi dr Magdalena Biniaś - Szkopek z Biblioteki Kórnickiej.

Ekipa filmowa za pomocą specjalnego wózka zwanego Trolleyem fotografowała dziś wnętrza zamku. Nawet te, które zwykle nie są dostępne dla zwiedzających. Dyrekcja Zamku traktuje obecność w Google Street View jako doskonałą promocję i nie obawia się odpływu turystów, którzy wybiorą wirtualną wycieczkę - Traktujemy to jako formę reklamy. Już można znaleźć na stronie biblioteki tzw. wirtualną przechadzkę po Zamku. Ostatnio pojawiła się też aplikacja na telefony - mówi Katarzyna Woźniak, z-ca dyrektora Biblioteki Kórnickiej. Zdjęcia pojawią się w usłudze Google za kilka miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro