Ostatni etap cyfryzacji w Wielkopolsce

fot. psik0/sxc.hu

Już wkrótce wyłączone zostaną ostatnie analogowe nadajniki telewizji naziemnej w Wielkopolsce, a w zasięgu telewizji cyfrowej znajdą się mieszkańcy całej Wielkopolski.

Projekt cyfryzacji zakłada, że do lipca tego roku wyłączone zostaną analogowe nadajniki telewizji naziemnej w całej Polsce, a naziemny sygnał będzie nadawany tylko w formie cyfrowej - Wykorzystanie sygnału cyfrowego pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie częstotliwości i dostarczanie większej liczby programów bez dodatkowych opłat. Technologia cyfrowa zapewnia też lepszą jakość obrazu i dźwięku oraz możliwość odbioru programów w jakości HD - wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego.

Ostatnie analogowe nadajniki mają zamilknąć 23 lipca tego roku, ale na terenie Wielkopolski dojdzie do tego już 20 maja. Wyłączone zostaną wówczas nadajniki na terenie powiatów złotowskiego, pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, szamotulskiego, obornickiego, wągrowieckiego, konińskiego, słupeckiego, kolskiego, tureckiego, kaliskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego i ostrowskiego, a ich mieszkańcy znajdą się w zasięgu telewizji cyfrowej.

Przypominamy, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny jest telewizor z tunerem DVB-T lub specjalna przystawka do starszych telewizorów. Warto też pamiętać, że wyłączenie analogowej telewizji naziemnej nie dotyczy abonentów platform kablowych i satelitarnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
26.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro