Reklama

Nowe ZOO: mała antylopa na pierwszym spacerze

W Prima Aprilis w Nowym ZOO pojawił się nowy mieszkaniec - samiec antylopy nilgau. W połowie miesiąca mógł odbyć swój pierwszy w życiu spacer.

Kolejne narodziny w Nowym ZOO miały miejsce 1 kwietnia. - Urodził się samiec antylopy nilgau - wyjaśniają pracownicy ZOO. - Początkowo musiał być zamknięty w stajni razem z samicą - było jeszcze za zimno na wyjście na zewnątrz - dodają.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


W połowie miesiąca małego samca antylopy wypuszczono na wybieg. - Natychmiast zajął miejsce ulubione przez młode, czyli "punkt strategiczny" pod leżącym na wybiegu konarem. To świetne miejsce do spania w ciągu dnia oraz do obserwacji całego terenu.

Młoda antylopa bardzo odważnie poruszała się po wybiegu. Pierwszy spacer był jednak krótki i szybko zakończył się powrotem do stajni. Obecnie malucha coraz częściej można oglądać w towarzystwie dorosłych antylop na otwartej przestrzeni.

Zobacz samca antylopy nilgau oraz innych podopiecznych poznańskiego Nowego ZOO na zdjęciach. Bilet wstępu do Nowego ZOO w dni powszednie kosztuje 15 złotych (ulgowy 8 złotych), a w dni wolne i święta 20 złotych (10 złotych ulgowy).

Film przedstawiający pierwszy spacer antylopy przygotowany przez pracowników ZOO:

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro