Reklama
Reklama

Trasa na Franowo: na przystanku graffiti, uszkodzony dach i brak gaśnic

fot. TOR

W ostatnich dniach na przystanku Piaśnicka/Rynek w tunelu trasy tramwajowej na Franowo pojawiło się kilka "efektów" pracy wandali. Jeden ze szklanych elementów dachu jest popękany, na ścianach można zobaczyć graffiti, a dodatkowo z peronów przystankowych zniknęły gaśnice.

O wyglądzie przystanku Piaśnicka/Rynek w tunelu nowej trasy tramwajowej poinformował nas czytelnik, TOR. - Zdewastowany przystanek tramwajowy Piaśnicka/Rynek - pisze. - Widoczne graffiti na 2 ścianach, zerwana żółta tabliczka ostrzegawcza "Uwaga ślisko!", brak 2 gaśnic na przystanku, zbita szyba dachu przystanku, brak zamontowanych nakładek antypoślizgowych na części schodów - wyjaśnia.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA


O sprawie poinformowaliśmy MPK, ale jak się okazało, to Zarząd Transportu Miejskiego jest głównym zarządcą tych przystanków. - Decyzję w sprawie dalszych podejmowanych działaniach musi podjąć ZTM, my jesteśmy gotowi do współpracy w tym zakresie - dowiedzieliśmy się w MPK.

Zdjęcia dokumentujące braki i zniszczenia trafiły więc do ZTM. - Liczymy na taką współpracę ze strony mediów i poznaniaków, dziękujemy za informację - mówi Bogusław Bajoński, dyrektor ZTM. - Oczywiście zajmiemy się kwestią zniszczeń na przystanku w tunelu i postaramy się je usunąć najszybciej jak to możliwe - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o burzach z gradem dla kilku wielkopolskich powiatów
27℃
17℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro