Grunwald czeka na baraż o utrzymanie

WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 28:32  | fot. Elżbieta Skowron
WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 28:32 | fot. Elżbieta Skowron

Pierwszoligowi szczypiorniści Grunwaldu Poznań przegrali we własnej hali ostatni mecz sezonu z Vetrex Sokół Kościerzyna 28:32 i teraz czekają na rywala w barażu o utrzymanie.

Zespół z Kościerzyny dzięki dobrej grze Macieja Reichela i Adama Lisiewicza szybko wyszedł na prowadzenie, ale w 15. minucie Grunwald wyrównał na 6:6. W kolejnej akcji bramkę zdobył Ireneusz Żak i poznaniacy prowadzili przez kolejne minuty spotkania. Jednak w końcówce pierwszej połowy ważne bramki zdobył Kamil Ringlewski i Sokół schodził na przerwę prowadząc 15:12.

Po zmianie stron Grunwald szybko wyrównał dzięki Krzysztofowi Dutkiewiczowi na 16:16, a chwilę później wyszedł na prowadzenie. W 51. minucie znów był remis, a Sokół wykorzystał chwilę dekoncentracji w zespole Rafała Walczaka i zdobył dwie bramki. Prowadzenia nie oddał już do końca spotkania i goście wygrali ostatni mecz sezonu 32:28.

WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 28:32 (12:15)