Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 4

Majówka z Książką: przyTARGaj książki ponownie w Poznaniu!

KaT
piątek, 3.05.2013 r.
godz. 11.42
KaT | piątek, 3.05.2013 r., godz. 11.42
Majówka z Książką: przyTARGaj książki ponownie w Poznaniu!
fot. Tomasz Szwajkowski

Już w przyszły weekend w Poznaniu odbywać się będzie Majówka z Książką. W ramach wydarzenia zaplanowano kolejną edycję akcji PrzyTARGaj książki, w ramach której poznaniacy mogą się wymieniać książkami. Nie jest to jedyny punkt programu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1016 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Organizatorami Majówki z Książką są Stacja Poznań Główny, Czytelnisko i Pro Arte. - Kto z Was jeszcze pamięta Majówkę z Książką, która przez ponad 50 lat odbywała się w Poznaniu? W 2006 roku ze względów finansowych zaprzestano tej chlubnej tradycji. Przez dwa wyjątkowe dni chcemy przypomnieć Wam o tym co działo się w naszym mieście, a przede wszystkim zachęcić poznaniaków do czytania - tłumaczą organizatorzy.


W ramach Majówki z Książką, która odbywać się będzie 11 i 12 maja, odbędzie się kolejna edycja akcji przyTARGaj książki, która miesiące temu cieszyła się w naszym mieście ogromną popularnością. O co chodzi? Zasady są proste - przynosisz do miejsca wymiany książki, które już przeczytałeś. W zamian możesz wynieść z sali dokładnie tyle powieści, tomików poezji, czy romansów ile sam przyniosłeś.

W pierwszej edycji wymiany książek (odbyła się w 2011 roku) wzięło udział 70 osób. Druga przyciągnęła ich już 130. Kolejny „targ” cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że aby wejść do miejsca wymiany trzeba było czekać w gigantycznej kolejce. Na stołach podczas wymiany można znaleźć powieści sensacyjne czy kryminale, literaturę faktu, science-fiction, książki dla dzieci, a nawet literaturę obcojęzyczną.

Akcja potrwa dwie godziny i rozpocznie się o 13.00 w sobotę, 11 maja, w Umberto Cafe&Ristorante przy ul. Armii Poznań w Parku Cytadela.

Ale to nie koniec atrakcji. Tego samego dnia Pro Arte zaprasza na głośne czytanie na poddaszu Collegium Maius (w pokoju 405). - Majówka to dla wielu osób czas pierwszych, przedwakacyjnych wyjazdów, zatem zabierzemy Was w literacką podróż. Będziemy przemierzać Ukrainę z Sofiją Andruchowycz, słuchając, jak w pociągu Diadia Wania śpiewa o swojej miłości, zwiedzimy także rejon Beskidu Niskiego z Andrzejem Stasiukiem i poznamy magię ,,Opowieści galicyjskich" - zapowiadają organizatorzy.

Na niedzielę, 12 maja, zaplanowano wycieczkę po poznańskich Jeżycach śladami bohaterów Jeżycjady. Początek w południe przy kamienicy nr 5 na ulicy Roosevelta. - Na spacer zapraszamy wszystkich miłośników serii. Mówić będziemy o pierwszej i ostatniej części dotyczącej rodzinny Borejków. Nie zabraknie dygresji o zmianach w naszym mieście na przestrzeni lat ani fragmentów książek. Stacja Poznań Główny liczy także na najmłodszych poznaniaków.