Reklama

Stadion Miejski: trybuna naprawiona, będzie otwarta na mecz

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Trybuna I na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej przeszła niezbędne prace naprawcze. W czwartek odbyła się tutaj kontrola nadzoru budowlanego. Potwierdzono, że prace zostały przeprowadzone właściwie i trybuna może być udostępniona kibicom.

W połowie kwietnia pisaliśmy o tymczasowym wyłączeniu z użytkowania fragmentu trybuny I na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej. Na belce biegnącej wzdłuż trybuny pojawiło się pęknięcie. - Po zimie na belce biegnącej wzdłuż trybuny nr 1 pojawiło się pęknięcie - wyjaśniał w rozmowie z epoznan.pl Wojciech Ryżyński, projektant stadionu. - Wynika to z braku podkładek, które powinny się tutaj pojawić w trakcie budowy, ale z niewyjaśnionych przyczyn po prostu ich tutaj nie umieszczono - dodał.

Belkę podparto stalową konstrukcją, ale ze względów bezpieczeństwa fragment trybuny nie był dostępny dla kibiców. W czwartek, 25 kwietnia, na Stadionie Miejskim odbyła się kontrola Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Stwierdzono wówczas, że trybunę trzeba naprawić, ale pozostała część obiektu jest bezpieczna. POSiR zapowiadał, że naprawa I trybuny ma się zakończyć jeszcze w kwietniu. - POSiR prowadzi prace zmierzające do zainstalowania obręczy niezbędnych do tego by podczas kolejnego meczu Lecha u siebie trybuna w całości mogła być otwarta - podkreślał Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

W czwartek poinformowano, że prace naprawcze się zakończyły. - Trybuna I im. Teodora Anioła będzie czynna na sobotni mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków - informuje Paweł Marciniak, rzecznik prezydenta Poznania. - Dziś odbyła kontrola na Stadionie Miejskim. W protokole Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu potwierdził, że wykonano naprawy zgodnie z projektem, a przestrzeń trybuny może być udostępniona użytkownikom - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro