Reklama

Poznań: zatrzymany za molestowanie seksualne w tramwaju i parku

W poniedziałek policjanci z komisariatu na poznańskim Nowym Mieście zatrzymali Mieczysława K. 57-letni mężczyzna jest podejrzewany o seksualną napaść na dwie młode kobiety. Do zdarzeń doszło 26 kwietnia w tramwaju oraz dwa dni później w Parku Drwęskich.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 kwietnia w jednym z tramwajów w okolicach ronda Rataje. - Używając siły mężczyzna doprowadził do tak zwanej innej czynności seksualnej 17-letnią dziewczynę - wyjaśnia podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Dwa dni później w Parku Drwęskich, również używając przemocy, doprowadził do innej czynności seksualnej młodą kobietę - dodaje.

Kobiety zgłosiły się na policję. Funkcjonariusze zajęli się sprawą i ustalili, że na Grunwaldzie przebywa mężczyzna, który mógł mieć coś wspólnego z tymi zdarzeniami. - Zatrzymali go do wyjaśnienia obu spraw w poniedziałek. Rysopis się zgadzał.

Zatrzymany to 57-letni Mieczysław K. Jest recydywistą. - Od 1974 roku z niewielkimi przerwami przebywał w różnych zakładach karnych. Odbywał w nich wyroki za przestępstwa kryminalne i seksualne. W 2009 roku w Rogoźnie dopuścił się zgwałcenia 10-letniej dziewczynki. Trafił do więzienia jednak w grudniu 2012 roku z niego wyszedł.

Mieczysławowi K. postawiono zarzuty. Za molestowanie seksualne grozi mu 8 lat więzienia. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie. - Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą nie wykluczą, że podejrzany może mieć więcej podobnych przestępstw na koncie. Będą więc precyzyjnie sprawdzać wszystkie zgłoszenia, które wpłynęły do poznańskiej policji od grudnia 2012 roku - kończy Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro