Reklama

Fontanna przy Uniwersytecie Ekonomicznym "załatana"

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że fontanna na skwerze Maciejewskiego u zbiegu ulicy Towarowej i al. Niepodległości wciąż czeka na uszczelnienie. Gdy uruchomiono ją w ubiegłym roku, po kilkunastu dniach cembrowina zaczęła przeciekać. Teraz szczeliny załatano. Wodotrysk nie wygląda estetycznie, ale ZZM zapewnia, że to nie koniec prac.

Odnowioną fontannę uruchomiono w połowie maja 2012 roku. Początkowo nie sprawiała żadnych problemów - wszystko działało tak jak powinno. Tuż przed EURO 2012 woda zaczęła się jednak sączyć z łączeń pomiędzy zabytkowym kamieniem tworzącym cembrowinę. Gdy w czerwcu rozmawialiśmy z Zarządem Zieleni Miejskiej zapowiadano, że wodotrysk zostanie naprawiony po EURO.

Przez blisko rok nic się nie zmieniło. Dopiero kilka dni temu szczeliny w cembrowinie zostały "załatane". Prace przeprowadza firma, która odnawiała cembrowinę. - Naprawili fontannę, ale jak?? Załatana, poklajstrowania i teraz co?? Pomalują i tak farba odejdzie - pisze Nishio Poznań, nasz czytelnik.

Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnia, że nie jest to koniec prac. - Na Skwerze Maciejewskiego trwają prace uszczelniające nieckę fontanny mające wyeliminować wycieki wody ujawnione w 2012 roku - wyjaśnia Tomasz Lisiecki, dyrektor ZZM. - Prace odbywają się w ramach udzielonej przez wykonawcę gwarancji - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro