Reklama

Majówka w Botaniku do piątku

fot. Tomasz Nowak
fot. Tomasz Nowak

Setki poznaniaków pojawiły się w środę w Ogrodzie Botanicznym. Oficjalnie rozpoczęła się tutaj Majówka. Ale atrakcje zaplanowano także na 2 i 3 maja.

Majówka to doskonała okazja, by odwiedzić poznański Ogród Botaniczny. Oficjalne rozpoczęcie imprez w ramach Majówki rozpoczęło się w środę, ale w czwartek i piątek również można się tutaj wybrać.

2 i 3 maja w godzinach 9.00-17.00 odbywa się tutaj kiermasz ogrodniczy. Można tu kupić drzewa, krzewy czy byliny. Każdy chętny może też zobaczyć wystawę fotograficzną Mileniusza Spanowicza "Park Narodowy Madidi".

Na czwartek zaplanowano m.in. zabawy edukacyjne oraz z hipoterapii. W auli pawilonu ekspozycyjno-dydaktycznego odbywać się będą wykłady - m.in. na temat żurawiny, trzmiela oraz piwonii.

W piątek od 12.00 do 16.00 odbywać się będą koncerty, podczas których wystąpią m.in. uczniowie poznańskich i swarzędzkich szkół. Podobnie jak w czwartek - będzie można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Dodatkowo pojawi się okazja zagrania w gry planszowe i zobaczenia pokazu Tai Chi. Chętni będą mogli oddać krew w ambulansie PCK i wesprzeć Hospicjum Palium podczas kwesty.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro