Reklama
Reklama

KontenerART już po oficjalnym otwarciu!

fot. Jacek Kapczyński
fot. Jacek Kapczyński

1 maja o godzinie 17.00 KontenerART, nietypowe miejsce kulturalne nad Wartą, zaczął nowy sezon. Choć pogoda do prawdziwie majówkowych nie należy, pojawiło się tutaj wiele osób. W tym roku w KontenerART odbędzie się ponad 40 koncertów i 60 warsztatów.

Na otwarcie KontenerART wielu poznaniaków czekało od tygodni. 1 maja o godzinie 17.00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie. Koncertowo obiekt otwierają Dyzmatronik, [haven], Syrena Express i goście.

Przez cztery miesiące działania ma się tutaj odbyć 60 warsztatów - m.in. Powidoki znane z ubiegłego roku, czyli warsztaty związane z realizacją filmów dokumentalnych. Swoją pracownię będzie tu mieć MiSieTuPodoba. Nowością będą warsztaty KontenerART Social Club zainspirowane Buena Vista Social Club, a więc kulturą karaibską. Inna nowość to warsztaty dziennikarskie "Tutaj mówi Poznań" prowadzone przez przedstawicieli Podotykaj sobie Poznań. Nie zabraknie też familijnych niedziel tym razem pod hasłem "Abstrakcyjna niedziela".

W ramach KontenerART odbywać się będą również koncerty. W sumie ma ich być ponad 40. Na scenie wystąpią przedstawiciele różnych gatunków muzycznych. Aktualny program wydarzeń w naszym kalendarium.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro