Reklama
Reklama

KontenerART już po oficjalnym otwarciu!

fot. Jacek Kapczyński
fot. Jacek Kapczyński

1 maja o godzinie 17.00 KontenerART, nietypowe miejsce kulturalne nad Wartą, zaczął nowy sezon. Choć pogoda do prawdziwie majówkowych nie należy, pojawiło się tutaj wiele osób. W tym roku w KontenerART odbędzie się ponad 40 koncertów i 60 warsztatów.

Na otwarcie KontenerART wielu poznaniaków czekało od tygodni. 1 maja o godzinie 17.00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie. Koncertowo obiekt otwierają Dyzmatronik, [haven], Syrena Express i goście.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Przez cztery miesiące działania ma się tutaj odbyć 60 warsztatów - m.in. Powidoki znane z ubiegłego roku, czyli warsztaty związane z realizacją filmów dokumentalnych. Swoją pracownię będzie tu mieć MiSieTuPodoba. Nowością będą warsztaty KontenerART Social Club zainspirowane Buena Vista Social Club, a więc kulturą karaibską. Inna nowość to warsztaty dziennikarskie "Tutaj mówi Poznań" prowadzone przez przedstawicieli Podotykaj sobie Poznań. Nie zabraknie też familijnych niedziel tym razem pod hasłem "Abstrakcyjna niedziela".

W ramach KontenerART odbywać się będą również koncerty. W sumie ma ich być ponad 40. Na scenie wystąpią przedstawiciele różnych gatunków muzycznych. Aktualny program wydarzeń w naszym kalendarium.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro