MUKS Poznań nie awansował do finału

MUKS Poznań- KKS Olsztyn 52:68 | fot. Elżbieta Skowron

Koszykarki zespołu MUKS Poznań zajęły trzecie miejsce w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Kobiet U-14, którego spotkania rozgrywane były w Hali Sportowej ZSMS na os. Tysiąclecia w Poznaniu.

Podopieczne Tomasza Semmlera rozpoczęły udział w turnieju od zwycięstwa nad TS Wisła Kraków 71:62, ale w kolejnym spotkaniu uległy KS BAT Sierakowice i niedzielny mecz z KKS Olsztyn miał zadecydować o dalszym losie MUKS-u. Poznanianki rozpoczęły to spotkanie bardzo dobrze i wygrały pierwszą kwartę 20:15, a na przerwę schodziły prowadząc 32:29. Niestety w kolejnych kwartach inicjatywa należała do zespołu z Olsztyna, który wygrał ostatecznie ten mecz 68:52 i awansował do finału mistrzostw Polski.

MUKS Poznań - KKS Olsztyn 52:68 (20:15, 12:14, 10:18, 10:21)

MUKS: Olejnik 15, Masłowska 12, Gembiak 10, Jóźwiak 5, Strzelczyk 4, Perła 4, Iwanicka 2 oraz Szczepaniak , Malinowska, Młynarczyk, Przybylska bez punktu.

KKS: Muzyczuk 18, Soboń 11, Płatek 10, Glinka 9,Maciąg 6, Autuch 5, Borowa 5, Baranowska 4, oraz Łubińska , Kowalska, Zalewska, Pusz bez punktu.