Reklama
Reklama

Ługańska/Ostrowska: ZDM prezentuje projekt ronda

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Mieszkańcy Szczepankowa mają dosyć korków, które każdego dnia, bez względu na godzinę, tworzą się przed skrzyżowaniem ulic Ostrowskiej i Ługańskiej. Od dłuższego czasu mówi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby przekształcenie standardowego skrzyżowania w rondo. ZDM właśnie zaprezentował jego projekt.

Każdy, kto choć raz próbował dojechać z Trasy Katowickiej na Szczepankowo wie, że aby tego dokonać, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Bez względu na porę dnia i nocy przed skrzyżowaniem ulic Ługańskiej i Ostrowskiej tworzą się ogromne korki.

Mieszkańcy okolicy od dłuższego czasu apelują o przebudowanie problematycznego skrzyżowania tak, by powstało tu rondo. Zarząd Dróg Miejskich popiera ich pomysł. Pisaliśmy o tym już na początku 2011 roku. Od tego czasu niewiele się jednak w tej sprawie działo.

Jest szansa, że coś zacznie się dziać. ZDM właśnie zaprezentował projekt ronda, które miałoby tutaj. - Przedstawiamy projekt inwestycji, która polega na zmianie rozwiązania skrzyżowania istniejącej łącznicy węzła ulicy Krzywoustego z ulicą Ługańską przez zaprojektowanie ronda pięciowylotowego w miejscu dwóch skrzyżowań: wlotu ulic Ługańskiej, Ostrowskiej, Krzywoustego (jezdnia wschodnia), wlotu z łącznicy Krzywoustego (jezdnia zachodnia) - informuje ZDM.

ZDM dodatkowo planuje modernizację i przebudowę ulicy Bodawskiej. Miałby się tutaj pojawić plac do zawracania, a tym samym tereny PKP zyskałyby lepszy dojazd. W ramach inwestycji powstać mają nowe chodniki, ścieżki rowerowe lub ciąg pieszo-rowerowy. Pojawią się tutaj lampy przyuliczne, a w miejscach, gdzie zaplanowano budowę nowej konstrukcji nawierzchni ma się pojawić kanalizacja deszczowa.

Obecnie ZDM czeka na opinie i uwagi dotyczące projektu. Można je zgłaszać tutaj do 17 maja (również jest tutaj dostępny szczegółowy projekt ronda). Nie wiadomo jeszcze kiedy inwestycja miałaby zostać przeprowadzona.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro