Reklama

Juwenalia w 1967 i dziś: film sprzed lat i kolejne gwiazdy 2013

Transparent z Juwenaliów 1967
Transparent z Juwenaliów 1967

Jak wyglądały poznańskie Juwenalia 46 lat temu? Kto występował wówczas w stolicy Wielkopolski i jak bawili się studenci? Można to zobaczyć na krótkim nagraniu z 1967 roku. Tymczasem organizatorzy tegorocznych Juwenaliów ujawnili kolejne gwiazdy, które pojawią się na juwenaliowej scenie pod koniec maja.

Czy 46 lat temu w Poznaniu studenci równie chętni co dziś uczestniczyli w Juwenaliach? Z nagrania pochodzącego z 1967 roku widać, że tak. Można na nim zobaczyć przejęcie klucza do miasta z rąk urzędników, zabawy na Starym Rynku i Kaponierze, a także tłumy na placu Wielkopolskim podczas występu zespołu Skaldowie. Nie brakowało też wyborów "najmilszej" i... nietypowych występów na czubku fontanny.

Zobacz krótki film:

Tymczasem organizatorzy tegorocznych Juwenaliów informują o kolejnych artystach, których będzie można zobaczyć na scenie podczas czterodniowego święta studentów. Do tej pory podawaliśmy, że z koncertami wystąpią Zeus, Gooral, Drunk"n"Rolled, Indios Bravos, Bracia Figo Fagot, Miuosh oraz Monika Brodka.

W czwartek na scenie zobaczymy dodatkowo The Synki oraz Brainfreezer Soundsystem (poza tym Monika Brodka). W piątek oprócz Braci Figo Fagot, Goorala i Indios Bravos zobaczymy The Ploy oraz BISZ (B.O.K.). W sobotę koncerty dadzą Acid Drinkers, Ray Wilson & Stiltskin, Flapjack i Big Cyc (oprócz nich Drunk"n"Roll). W niedzielę wraz z Zeusem i Miuosh zobaczymy Pezeta oraz Vienia z Jamalem.

Juwenalia odbywać się będą w dniach 23-26 maja na terenie Stadionu AZS przy ulicy Pułaskiego. Studenci wezmą udział w koncertach bezpłatnie. Inni chętni muszą kupić bilet (cena za jeden dzień to 15 złotych). Impreza odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro