Reklama

Galeria MM trzecia w plebiscycie Makabryła 2012

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

Poznańska Galeria MM stojąca u zbiegu ulicy Święty Marcin i al. Marcinkowskiego zajęła trzecie miejsce w plebiscycie "Makabryła 2012" organizowanym przez portal architektoniczny Bryła.

Serwis bryla.pl już szósty raz organizował plebiscyt na najgorszą inwestycją budowlaną roku. - MAKABRYŁA to budynek, pomnik lub inna budowla, która wyjątkowo nie pasuje do otoczenia, jest za duża lub nieproporcjonalna, pstrokata i niefunkcjonalna. To twór, który nigdy nie powinien znaleźć się w naszej przestrzeni, a jakimś dziwnym trafem występuje w niej całkiem często - czytamy w opisie plebiscytu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Do nagrody nominowana była poznańska Galeria MM, która w naszym mieście emocje wzbudzała jeszcze zanim powstała. Ostatecznie otwarcie odbyło się kilka tygodni temu. Budowa obiektu trwała ponad trzy lata. Galeria MM to pierwsze centrum handlowe przy ulicy Święty Marcin (przy pl. Wiosny Ludów znajduje się Kupiec Poznański). Galeria powstała w miejscu dawnego Pasażu MM. Podobnie jak w pasażu - piesi mogą skracać sobie drogę ze Św. Marcina na al. Marcinkowskiego i odwrotnie przechodząc przez galerię. Autorem projektu jest pracownia ADS, która na swoim koncie ma m.in. najbardziej rozpoznawalną galerię handlową Poznania - Stary Browar.

Galeria MM w konkursie na Makabryłę 2012 roku zajęła... trzecie miejsce. Druga pozycja przypadła kamienicy w Olsztynie, którą architekci nazywają nieudolną kopią twórczości Gaudiego (budowniczy z Katalonii). Numerem jeden została nietypowa strefa VIP na stadionie Radomiaka w Radomiu. Wiatę nad głowami VIP-ów pokryto falistą blachą, o której nie można powiedzieć, że wygląda atrakcyjnie.

Pozostałych wyróżnionych można zobaczyć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro