Reklama

Majówka na Gołębiej i Wrocławskiej z atrakcjami

Ubiegłoroczna majówka na Wrocławskiej | fot. Mateusz Kina
Ubiegłoroczna majówka na Wrocławskiej | fot. Mateusz Kina

Majówka na ulicach Gołębiej i Wrocławskiej upłynie pod znakiem atrakcji dla poznaniaków. Lokalni restauratorzy i przedsiębiorcy przygotowali ciekawy program na wolne dni.

1 maja 2012 roku ulica Wrocławska stała się deptakiem. Pierwszego dnia na "uwolnionej" ulicy pojawiły się leżaki, na których można było przysiąść i wygrzewać się na słońcu. Na specjalnie wydzielonym miejscu prezentowały się zespoły muzyczne, były wycieczki z przewodnikiem i wystawy zdjęć.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


I w tym roku poznaniacy będą mogli spędzić majówkę na ulicy Wrocławskiej, a także Gołębiej. Restauratorzy oraz przedsiębiorcy mający swoje lokale przy tych ulicach przygotowali ciekawy program atrakcji dla mieszkańców. Wydarzenie będzie się odbywać przy wsparciu miasta oraz komisji rewitalizacji i Rady Osiedla Stare Miasto.

Pierwszego i trzeciego maja o 10.15 będzie można wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. W witrynach sklepów na ulicach Gołębiej i Wrocławskiej pojawią się fotografie starych kamienic, o których będzie opowiadać przewodnik. Start z placu Kolegiackiego.

W tych samych dniach w swoje progi zaprasza Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego. O 11.30 w środę będzie tu można zobaczyć prezentację na temat "Henryk Wieniawski - większy niż Paganini?", a w piątek każdy chętny o tej samej porze będzie mógł zobaczyć kronikę ostatniego konkursu skrzypcowego im. Wieniawskiego.

W pracowni sztuki Sztukolada odbywać się będą warsztaty dla dzieci (pracownia ceramiki). 1 maja od 10.00 do 15.00 na ulicy Wrocławskiej prezentować się będą zabytkowe pojazdy, a 3 maja o 14.00 w Bazylice Farnej zaplanowano koncert muzyki od baroku do romantyzmu. Oprócz tego w Antykwariacie Mały Książek odbywać się będzie Kiermasz Książek. Swoje indywidualne atrakcje przygotowali też przedsiębiorcy działający na dwóch ulicach. Wśród nich jest Introligatornia Artystyczna, do której będzie można przyjść z własną książką i ciekawie ją oprawić. Perfumeria zaprezentuje jak tworzy się perfumy, a kawiarnia zapewni pokazy baristy. To tylko część atrakcji przygotowanych na majowe dni.

Więcej informacji można znaleźć m.in. na facebookowym profilu Gołębia Inspiruje tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro