Reklama
Reklama

Projekt P.I.W.O. ponownie w Poznaniu

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

22 maja, a więc na dzień przed rozpoczęciem poznańskich Juwenaliów, do Poznania ponownie zawita projekt P.I.W.O. To nietypowy Light Show tworzony za pomocą diod LED i okien akademików. O motywie przewodnim pokazu w tym roku zadecydują sami poznaniacy.

Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy (w skrócie PIWO) to projekt rodem z Wrocławia. Prowadzą go studenci z Koła Naukowego MOS działającego na Politechnice Wrocławskiej. Pomysł był prosty - urozmaicenie Juwenaliów.

Jak to zrobić? Podłączyć się pod oświetlenie każdego pokoju w wybranym akademiku, podpiąć odpowiedni sterownik i tym samym zamienić jedną ze ścian budynku w gigantyczny wyświetlacz, na którym mogą być prezentowane animacje.

Podobnie jak w roku ubiegłym w wielki wyświetlacz w tym roku zamieni się Dom Studencki nr 6 Politechniki Poznańskiej. To sami poznaniacy zadecydują, jaki będzie motyw przewodni tegorocznego pokazu w naszym mieście. - Wciąż czekamy na wyniki sondy, która odbywa się na Facebooku - mówi Krzysztof Skurzyński z P.I.W.O. Opcji do wyboru jest kilka - m.in. Hity YouTube (obecnie zdecydowanie wygrywają), gry, bajki, Dragon Ball, stare reklamy, teledyski, kucyki czy "byle nie było PSY!" (głosować można tutaj).

- O tym, co będziemy wyświetlać w Poznaniu dowiemy się prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu - dodaje. - Zachęcamy też wszystkich poznaniaków do przesyłania do nas animacji wykonanych samodzielnie za pomocą naszego edytora. Przygotowaliśmy jego nową wersję. Teraz robienie animacji jest znacznie łatwiejsze i zajmuje mniej czasu. To mieszkańcy tworzą w dużej mierze pokaz i liczymy na inwencję poznaniaków - kończy.

Edytor do przygotowywania wizualizacji znajdziecie tutaj.

Tak było w ubiegłym roku:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
116.15 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro