Reklama
Reklama

Franowo: budują nowe centrum handlowe i ulicę

Prace przy budowie nowej ulicy | fot. G. Kozak
Prace przy budowie nowej ulicy | fot. G. Kozak

Na poznańskim Franowie trwają intensywne prace związane z budową nowego centrum handlowego. Ale inwestor nie tylko stawia tu nowy obiekt handlowy. Na tyłach budynku powstaje nowa droga, która będzie przedłużeniem ulicy Franowo.

Od kilku miesięcy na poznańskim Franowie trwa budowa nowego centrum handlowego. Obiekt powstaje w sąsiedztwie CH M1 i IKEA, na terenie należącym do Inter IKEA Centre Group Poland. W lutym inwestor poinformował, że otrzymał pozwolenie na budowę obiektu.

Intensywne prace na budowie trwają. Nowy budynek ma mieć 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Obecnie wiadomo, że jednym z najemców będzie tu market dla majsterkowiczów - Jula. Ten sklep ma zostać otwarty jako pierwszy - prawdopodobnie już w czerwcu bieżącego roku. Całość ma zostać uruchomiona nieco później. - Otwarcie nowego pasażu Parku Handlowego Franowo jest planowane na jesień tego roku - wyjaśnia Izabela Sawicka z Inter IKEA Centre Group Poland.

Po zakończeniu prac mających na celu rozbudowę całego Parku Handlowego Franowo, będzie się tutaj znajdować łącznie 80 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej z 35 sklepami - w tym wielkopowierzchniowymi. Dodatkowo pojawi się tu nowy parking z miejscami na około 1000 samochodów.

Ale inwestor na poznańskim Franowie stawia nie tylko nowe centrum handlowe. Za obiektem powstaje nowa ulica, która w dużej mierze jest już ukończona. - Budujemy drogę od ronda przy Decathlonie do linii tramwajowej przy M1 - wyjaśnia Sawicka. - Planujemy by prace związane z drogą były ukończone jeszcze w czerwcu tego roku - dodaje.

Trasa będzie przedłużeniem ulicy Franowo, przy której po jednej stronie znajduje się Giełda Rolno-Ogrodnicza, a po drugiej stronie ulicy znajdują się domy jednorodzinne (nie tylko przy ul. Franowo, ale też przy Łuczkowskiej czy Ternickiej).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
35.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro