Reklama
Reklama

Legalne graffiti wzdłuż Hetmańskiej

Ściany oporowe przy Hetmańskiej | fot. Telewizja WTK

Na ścianach oporowych przy ul. Hetmańskiej w ramach akcji "Poznań promuje sztukę nie wandalizm" powstało legalne graffiti.

Prowadzona wspólnie przez policję oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM akcja "Poznań promuje sztukę nie wandalizm" ma pomóc w walce z nielegalnym graffiti. Miasto udostępniło 10 miejsc, w których mogą powstać legalne graffiti. Już w sobotę grafficiarze zaczęli malować ściany oporowe przy ul. Hetmańskiej (przy wiadukcie kolejowym). Pojawiło się pięć nowych prac.

Każdy grafficiarz może malować na wskazanych ścianach, ale jest warunek - musi przestrzegać regulaminu. A zgodnie z nim na ścianach nie mogą się pojawić "treści nazistowskie, rasistowskie, pornograficzne, nawołujące do przemocy oraz naruszające godność ludzką". Dodatkowo nie wolno w nich wiercić. Po zakończonej pracy autor musi po sobie posprzątać teren przy ścianie.

Legalne graffiti mogą powstać: most Przemysła, przejścia podziemne Żegrze, Botaniczna i Leonarda, wiadukty Droga Dębińska i Lechicka, a także ściany oporowe w ulicy Przelot, Św. Wawrzyńca, Lutyckiej i Hetmańskiej. Warto o planach związanych z malowaniem graffiti poinformować Wydział Zarządzania Kryzysowego (na adres [email protected]).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro