Reklama
Reklama

Legia zatopiona w Termach Maltańskich

Alstal Waterpolo Poznań - Legia Warszawa 13:12  | fot. Adrian Potrawiak
Alstal Waterpolo Poznań - Legia Warszawa 13:12 | fot. Adrian Potrawiak

Piłkarze wodni Alstalu Waterpolo Poznań wygrali pierwszy mecz z Legią Warszawa 13:12 w ramach 7 rundy mistrzostw Polski. Bohaterem zespołu był kapitan Tomasz Różycki.

Poznańscy piłkarze wodni nadal liczą się w walce o mistrzostwo Polski, a zwycięstwo w dwumeczu z Legią Warszawa miało przedłużyć nadzieję na zdobycie złota. Pierwszy mecz rozegrany na basenie sportowym Term Maltańskich był bardzo wyrównany, ale podopieczni Jacka Maciąga dopiero w ostatniej części oddali inicjatywę Legii. Jednak dzięki dobrej grze Tomasza Różyckiego, Marka Mazurka i Pawła Wielogórskiego wygrali spotkanie 13:12.

Po emocjonującym sportowym widowisku ogłoszono wyniki konkursu na maskotkę zespołu, którą został rekin Alstalik. Autorem pracy jest Maks Milewski, który ma 13 lat. Następnie pokrojono specjalny "waterpolowy" tort, przygotowany przez Cukiernię Kandulski. Na dzieci i dorosłych z konkursami i zabawami czekali doświadczeni animatorzy oraz zawodnicy obu zespołów, którzy odpowiadali na każde pytanie dotyczące waterpolo w Polsce i na świecie.

Alstal Waterpolo Poznań - Legia Warszawa 13:12 (2:1, 5:4, 3:2, 3:5)

Skład Alstalu: Paweł Domagała, Tomasz Cichy (bramkarze), Artur Wróbel, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Krzysztof Mazurek, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Marcin Stachowiak oraz Jacek Maciąg (trener) i Andrzej Wróbel (kierownik).


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro