MUKS Poznań walczy o finał MP U-14

MUKS Poznań - TS Wisła Kraków 71:62 | fot. Elżbieta Skowron

MUKS Poznań od zwycięstwa nad TS Wisła Kraków 71:62 rozpoczął Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Kobiet U-14 w koszykówce, którego spotkania rozgrywane są w Hali Sportowej ZSMS na os. Tysiąclecia w Poznaniu.

Podopieczne Tomasza Semmlera w drodze do Półfinału pokonały w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski drużyny: ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, PTK Pabianice i MUKS 21 Płock. Teraz w Hali Sportowej ZSMS na os. Tysiąclecia walczą z KS BAT Sierakowice, KKS Olsztyn i TS Wisła Kraków o miejsce w finale.

W pierwszym meczu MUKS zmierzył się z Wisłą, która bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadziła 22:13. Poznanianki przed przerwą zdołały wyrównać, a o losach spotkania zadecydowała ostatnia kwarta. MUKS wygrał ostatecznie 71:62 i zrobił pierwszy krok w kierunku finału mistrzostw Polski.

MUKS Poznań - TS Wisła Kraków 71:62 (13:22, 19:10, 11:14, 28:16)

MUKS: Olejnik 21, Gembiak 12, Masłowska 10, Jóźwiak 10, Perła 10, Strzelczyk 6, Przybylska 2 oraz Klem, Iwanicka, Malinowska, Młynarczyk bez punktu

Wisła: Grabska 22, Wnuk 10, Klimas 9, Blichowska 8, Malinowska 4, Czajkowska 3, Natkaniec 2, Wachowiak 2, Puter 2 oraz Bober i Pitała bez punktu.

Program i wyniki Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kobiet U-14 w koszykówce:
(26-28 kwietnia 2013 roku, Poznań)
KS BAT Sierakowice - KKS Olsztyn 62:52
MUKS Poznań - TS Wisła Kraków 71:62