Reklama
Reklama

Most Dworcowy: od poniedziałku zmiana organizacji ruchu!

fot. Mateusz Kina
fot. Mateusz Kina

W najbliższy poniedziałek w okolicach Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać do połowy maja.

Od godzin porannych w poniedziałek kierowcy poruszający się w okolicach powstającego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego muszą się liczyć z utrudnieniami. Zmieniona tu zostanie organizacja ruchu.

- Zmiana dotychczasowej organizacji ruchu jest konieczna ze względu na budowę trzeciego pasa ruchu, prawoskrętu umożliwiającego wjazd na Wolne Tory, do nowego dworca PKS i galerii handlowej - wyjaśnia Przemysław Terlecki z TriGranitu.

Utrudnienia i zmiany pojawią się na nitce Mostu Dworcowego i ulicy Matyi prowadzącej w kierunku ul. Królowej Jadwigi. - W celu ukierunkowania potoków ruchu zostaną zamknięte: jeden z dwóch (prawy) prawoskrętów z ulicy Głogowskiej w Most Dworcowy oraz jeden z dwóch (lewy) lewoskrętów z ulicy Roosevelta w Most Dworcowy - mówi.

Ale to nie koniec. - Poruszając się z Mostu Dworcowego w kierunku istniejącego dworca PKS (przed tymczasowym przejściem dla pieszych) zostanie zawężona jezdnia południowa ul. Matyi do jednego pasa ruchu - dodaje. Zwężenie pojawi się na 60-metrowym odcinku. - Na wysokości ulicy Przemysłowej, ruch samochodów w kierunku Królowej Jadwigi będzie odbywał się tak jak dotychczas.

Zmiany mają obowiązywać maksymalnie do połowy maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro