Reklama
Reklama

Antoni Macierewicz odebrał medal

Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości wręczenia medalu Przemysła II posłowi Antoniemu Macierewiczowi. Wyróżnienie przyznał już po raz drugi Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego.

Po kontrowersjach związanych z miejscem przyznania, (o czym pisaliśmy tutaj) medalu uroczystość ostatecznie odbyła się w halach MTP. Antoni Macierewicz przyjechał do Poznania by odebrać medal Przemysła II przyznawany przez Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego. Wyróżnienie przyznano już po raz drugi, wcześniej odebrał je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej nie chciał dziś komentować zamieszania wokół wyboru miejsca uroczystości. Po tym jak Polska Akademia Nauk i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza odmówiły zorganizowania spotkania u siebie, wręczenie medalu miało się odbyć pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. W tym wypadku nie zgodził się Urząd Miasta.

Na spotkanie z Antonim Macierewiczem przyszło kilkaset osób. Uroczystości uświetnił występ aktorów Haliny Łabonarskiej i Jerzego Zelnika.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro