Reklama
Reklama

Muzeum w Szreniawie zaprasza na III Festiwal Piwa

fot. datarec
fot. datarec

W najbliższą niedzielę na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Piwa. Zwiedzający będą mogli spróbować piw z regionalnych browarów, zapoznać się z procesem domowego warzenia piwa, a także obejrzeć przygotowane na festiwal wystawy.

Festiwal Piwa w szreniawskim muzeum organizowany jest od trzech lat, a każda kolejna edycja cieszy się dużą popularnością - Głównym celem imprezy jest przedstawienie tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich w ujęciu historycznym, przybliżenie sposobu warzenia piwa, prezentacja małych i średnich browarów funkcjonujących obecnie w kraju, a także zbiorów birofilskich kolekcjonerów prywatnych oraz pokazanie wyrobu piwa domowego - zachęcają organizatorzy.

Na terenie muzeum pojawią się stoiska browarów regionalnych i specjalistycznych sklepów piwnych, wystawa piwnych fotografii z muzealnej kolekcji i birofiliów z kolekcji Macieja Łukaszczyka. Jednym z ciekawszych wydarzeń tegorocznego festiwalu będzie premiera piwa Grodziskiego. Piwo zostało uwarzone przez rzemieślniczy Browar Artezan, a swoim stylem nawiązuje do nieprodukowanego od blisko dwudziestu lat piwa z Grodziska Wielkopolskiego.

Nie zabraknie również tradycyjnej kuchni, pokazów rzemieślników i programu artystycznego. Impreza rozpocznie się 28 kwietnia o godzinie dwunastej i potrwa do dziewiętnastej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro