Reklama

Stadion po kontroli nadzoru budowlanego: jest bezpieczny

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W czwartek na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadzili kompleksową kontrolę stanu technicznego obiektu. Według PINB stadion jest bezpieczny. Trybuna I ma zostać naprawiona do końca kwietnia.

W połowie kwietnia pisaliśmy o tymczasowym wyłączeniu z użytkowania fragmentu trybuny I na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej. Na belce biegnącej wzdłuż trybuny pojawiło się pęknięcie. - Po zimie na belce biegnącej wzdłuż trybuny nr 1 pojawiło się pęknięcie - wyjaśniał w rozmowie z epoznan.pl Wojciech Ryżyński, projektant stadionu. - Wynika to z braku podkładek, które powinny się tutaj pojawić w trakcie budowy, ale z niewyjaśnionych przyczyn po prostu ich tutaj nie umieszczono - dodał.

Belkę podparto stalową konstrukcją, ale ze względów bezpieczeństwa fragment trybuny nie był dostępny dla kibiców. Gdy o sprawie dowiedział się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, zapowiedział kompleksową kontrolę obiektu. Ta odbyła się w czwartek. W piątek zaprezentowano jej wyniki.

- Kontrola potwierdziła wcześniej wskazywane nieprawidłowości - wyjaśnia Paweł Łukaszewski, PINB. - Podkreślam jednak, że Stadion jest bezpieczny, a POSiR podjął odpowiednie działania naprawcze. Fragment I trybuny został wyłączony z użytkowania do czasu naprawy uszkodzonych elementów - dodaje. - Przy okazji kontroli sprawdziłem też podobne elementy na III trybunie i nie wzbudziły one moich zastrzeżeń. Potwierdzam, że po naprawie dwóch słupów na trybunie I stadion będzie miejscem, gdzie można bezpiecznie obejrzeć mecz.

Jak zapowiada POSiR, naprawa I trybuny ma się zakończyć jeszcze w kwietniu. - POSiR prowadzi prace zmierzające do zainstalowania (w ramach gwarancji) obręczy niezbędnych do tego by podczas kolejnego meczu Lecha u siebie trybuna w całości mogła być otwarta - podkreśla Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR. - Mamy potwierdzenie od Macieja Ciechanowskiego, prezesa firmy Remaxbud, że wszystkich niezbędnych napraw dokona do końca kwietnia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem 5 kwietnia, a więc podczas najbliższego meczu Kolejorza w Poznaniu, cała trybuna I będzie dostępna dla kibiców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro