Reklama
Reklama

ZTM szuka oszczędności: linia nr 25 tylko do 18.00, bez weekendów

fot. Michał Nadolski - archiwum
fot. Michał Nadolski - archiwum

Zarząd Transportu Miejskiego od 1 maja wprowadza zmiany na linii tramwajowej nr 25. Od początku przyszłego miesiąca tramwaje na tej linii będą kursować od poniedziałku do piątku. Tylko do 18.00.

Zarząd Transportu Miejskiego zmiany w rozkładzie jazdy nazywa "optymalizacją układu komunikacyjnego". Najważniejsza nowość to modyfikacja rozkładu linii tramwajowej nr 25 kursującej pomiędzy Węgorka a zajezdnią przy ulicy Głogowskiej. Od 1 maja tramwaje na tej linii będą kursować tylko w dni robocze. Wyłącznie do godziny 18.00.

- Decyzja taka została podjęta po gruntownej analizie frekwencji na tej linii, w trosce o budżet ZTM - wyjaśnia Piotr Snuszka, zastępca dyrektora ds. Publicznego Transportu Zbiorowego ZTM. - Dzięki racjonalnym oszczędnościom na tej linii możliwe będzie zachowanie dotychczasowego rozkładu oraz poprawienie punktualności na najbardziej uczęszczanych liniach - dodaje.

Ale zmiany czekają nie tylko linię nr 25. ZTM przewiduje także korektę rozkładu niektórych linii. - Korekcie ulegnie rozkład jazdy dla linii nr 11, który będzie zsynchronizowany w soboty i niedziele z rozkładem linii nr 14.

Nieznaczne modyfikacje czekają też rozkłady na liniach 4, 7, 17 oraz 247.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro